Hírek : Hétfőig sem várt a falka: máris nekiesett a kormánynak a globalista sajtó (frissítve) |
Hétfőig sem várt a falka: máris nekiesett a kormánynak a globalista sajtó (frissítve)
2010.07.19. 12:34
Hegedűs Tamás jobbikos frakcióvezető az IMF küldöttség hazautazásával kapcsolatban kiadott közleményében azt prognosztizálta, hogy hétfőtől "a globális pénzügyi hatalmak iránt elkötelezett politikusok, elemzők és sajtómunkások falkában esnek majd neki a kormánynak azért, mert nem hódolt be a külföldről érkező nyomásnak." Nos, erre hétfőig sem kellett várni. Az MTI megkérdezett "piaci elemzőitől", a Reuters "szakértőin" át a Die Welt publicistájáig egy hangon szólalt meg az Orbánékat elmarasztaló globalista kórus.
Az MTI által megkérdezett piaci elemzők szerint rossz hír a piacnak, hogy félbeszakadtak a magyar kormány tárgyalásai a nemzetközi intézményekkel, ez a forint gyengüléséhez, és kamatemeléshez vezethet. Volt olyan elemző, aki tízforintos forintgyengülést sem zár ki az euróval szemben.
A Reuters vasárnapi elemzése szerint Magyarországnak a forint romlásával és az adósságfinanszírozási költségek emelkedésével kell számolnia a tárgyalások megszakadása nyomán.
Londoni felzárkózó piaci elemzők az őszi önkormányzati választások után várnak új hitelmegállapodást a felek között.
A Welt Online német internetes hírportál az IMF-EU küldöttség magyarországi tárgyalásainak hétvégi felfüggesztéséről szóló cikkében a tervezett deficitcél tartásának szükségességét emeli ki.
Potyautasnak bélyegezve
A Pravda és az Izvesztyija "legszebb" éveit idéző kommentárral reagált a hírre a globális nagytőke "jereváni rádiójának" számító Financial Times bloggere. Chris Byrant szerint az IMF idő előtti csomagolása azt jelenti, hogy hiába hívta fel korábban Brüsszel és Washington Orbán Viktor miniszterelnök figyelmét egy visszafogott költségvetésre, az IMF és az EU blöffnek tartja a kormány jövő évi terveit. Byrant szerint ha Magyarország ismét gazdasági válságba kerül, az IMF nem fog neki segíteni, ahogy két éve tette. Szerinte az IMF és az EU mostani üzenete nem csak Magyarországnak szól, hanem minden olyan államnak, amelyiknek fellazult a költségvetése az utóbbi években. "Nincs hely potyautasoknak" - zárja bejegyzését Chris Byrant.
A magyar államkötvények értéke csökkenhet és a forint is gyengülhet - írja a vezető amerikai hírügynökség, a Bloomberg is, amely idézi Olli Rehnt, az EU gazdasági biztosátis , aki szerint "kemény döntésekre és megszorító intézkedésekre" van szükség Magyarországon.
Féltik a bankokat
A Business Insider című gazdasági szaklap felsorolja azokat az országokat és bankokat, amelyekre a legnagyobb hatása lehet egy magyar pénzügyi válságnak. Ezek közé tartozik többek között az amerikai tulajdonú Budapest Bank, amelynek 3,4 milliárd dollárral tartozik a magyar állam, az osztrák Raiffeiesen Banknak 8,8 milliárddal, az Erste Banknak 10,7 milliárddal, osztrák bankoknak összesen 37 milliárddal, a német többségű MKB banknak 11,5 milliárddal, német bankoknak összesen 37 milliárddal, olasz bankoknak 25 milliárddal, belga bankoknak pedig 17 milliárddal.
MTI - origo.hu - barikad.hu
|